12141/163
Osmund Hansen (f. Skovshoved 1908, d. Charlottenlund 1995)
Komposition. Sign. OH samt verso 1976. Olie på lærred. 31×42. Indrammet.
Købt på ‘Udstilling Osmund Hansen, Munkeruphus, - og den abstrakte natur’, 1997.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud