2032/93
Figurgruppe af udskåret træ med Anna Selvtredje siddende med Jomfru Maria og Jesusbarnet på skødet. Sydtyskland, 16. årh. H. 31 cm.
Proveniens: Dansk privateje.
Aldersrelaterede spor, tørrevner, ormehuller samt afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud