841/95
Edvard Skari (f. Oslo 1839, d. sst. 1903)
Det engelske kongeskib modtages af kongeskibet Dannebrog og danske orlogsfartøjer, antagelig i Øresund med Helsingborg i baggrunden. Sign. Edv. Skari. Olie på lærred. 53×93.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag