2439/​671

Mogens Hansen

To-personers sofa og lænestol betrukket med patineret brunt skind, stel af mahogni. Udført hos Mogens Hansen. Sofa: L. 150. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Skind med enkelte ridser og mærker. Enkelte pletter. Skramme på sofaens ene armlæn.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?