1738/1649
Bukkelfad af udekoreret fajance. Antagelig Tyskland 18. årh. Diam. 35 cm.
Proveniens: Birgit and Bent Wolstrups Samling
Fremstår med revner og reparationer.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
23 bud