2048/723
Ubekendt møbeldesign
Overpolstret øreklapstol med ben af bejdset bøg, betrukket med grønligt velour. 1930–40erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag