2132/​898

Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)

Tobaksæske af palisander. Stemplet Klitgaard, Denmark. 1960'erne. H. 4,5. L. 21. B. 12,5.

Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK