2132/898
Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)
Tobaksæske af palisander. Stemplet Klitgaard, Denmark. 1960'erne. H. 4,5. L. 21. B. 12,5.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag