2403/306
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med blomster. Sign. E Thornam. Olie på lærred. 30×41.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. januar 2024
Vurdering
Hammerslag