2418/84
Serveringsbakke af sterlingsølv med profileret og ligeknækket fane. Vægt ca. 1764 g. Mester Svend Toxværd. 20. årh. L. inkl. hanke 55. B. 33.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag