2103/136
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Landskabsparti fra engområde. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×61.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag