2103/​136

Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)

Landskabsparti fra engområde. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×61.

Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.300 kr.

(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.