2416/681
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
To vaser af lertøj, dekorerede med hornglaserede motiver på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 18 og 19. (2)
Minimale overflade ridser. Ene vase med minimale afslag ved bund.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag