1834/1720
Russisk Gudsmoder ikon “Alle Sørgenes Trøster/Alle Lidendes Hjælper”, bistået af engle og den velsignende Kristus. Tempera på træpanel. 19. årh. 22×19.
Talrige krakeleringer. Restaureret.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag