2412/67
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Ved et gitter. Sign. Carl Fischer. Olie på lærred monteret på lærred. 77×57. “Sølv”ramme.
Svagt bølget ved øvre kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud