2015/333
Ida Bagus Agung (f. 1936, d. 1993)
Balinesisk kvinde. Sign. Ida Bagus Agung, Denpasat Bali. Skulptur af udskåret træ. H. 124.
Revner i træet på venstre skulder samt enkelte mindre revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag