2015/​333

Ida Bagus Agung (f. 1936, d. 1993)

Balinesisk kvinde. Sign. Ida Bagus Agung, Denpasat Bali. Skulptur af udskåret træ. H. 124.

Revner i træet på venstre skulder samt enkelte mindre revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

(Autobud) 1.450 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK