1316/1617
Kinesisk visitkort etui af sølv med pagode, drage og figurer på terrasse. Mærket Wang Hing, Hong Kong, 19.-20. årh. Vægt 111 gr. H. 10 cm.
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 18. april 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud