2103/106
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
Parti med stengærde. Sign. og dateret FCK, 1875? Olie på lærred monteret på plade. 19,5×25.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag