2440/180
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Siddende model. Usigneret. Med dedikation “Til Koch - Jul. Paulsen”. Olie på lærred. 32×29.
Minimalt trykmærke fra blændramme.
Vurdering