1334/514
Hans Hansen
Rundt fad af hammerslået sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen, anno 1952. Dessin 147. Vægt ca. 820 gr. H. 3. Diam. 29.
Graveret under bunden. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. august 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud