2435/58
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Herre der ryger langpibe. Sign. Exner 53, Amager. Olie på lærred. 25×16.
Enkelte retoucheringer. To revner. Enkelt nålestifthul.
Vurdering