2044/855
Lænestol med stel af bøg, betrukket med gulligt møbelstof. Udført og mærket hos Dux.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Porøs skum. Manglende knap til nakkehynde. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag