2148/812
Elio Martinelli (f. Lucca 1921, d. 2004)
Bordlampe af hvidlakeret metal med skærm af hvid akryl. Model 625. Udført hos Martinelli Luce. H. 55. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||