2132/8574
Christen Købke (f. København 1810, d. sst. 1848)
Studier af personer og en hestevogn. Sign. C. Købke 12 .. 1831? Blyant på papir. Lysmål 14×22,5.
Papiret er let gulnet. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag