2003/727
Dansk design
Dobbelt bordlampe af messing, justérbare skærme af hvidlakeret metal. Antageligt udført hos Lyfa. 1950'erne. H. 54.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Senere hvidlakeret. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud