2119/983
Dansk møbeldesign
Sæt på fire armstole af massiv fyrretræ. (4)
Fremstår med omfattende alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, reparation og løse samlinger. Et armlæn er savet i.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud