2039/665
Einar Madvig (f. 1882, d. 1952)
Vase af sølv med hamret overflade. Udført og stemplet hos M. Ballins Eftf. Vægt 455 g. H. 15,2. Diam. 16,5.
Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud