2006/9289
Fem kinesiske kar og kander af brunlig jade udskårede med hanke, maskeroner og design. Vægt 5652 gr. H. 6–9 cm. (5)
Effekten/effekterne kan have skader og reparationer. Eftersyn tilrådes.
Prins Henriks samling del III, 9. februar 2020
Vurdering
Hammerslag