Ulysse Perret
Captains pocket watch af sølv, rillet kasserand med start/stop skydeknap, hvid skive med central sekundviser, samt tre mindre skiver, hhv. to tidszone skiver med romertal og skive med sekunder. Vægt 100 g. Nøgleoptræk. 19. årh. Ø 52 mm.
Uret kan bruges som time og sekund stopur eller tidszone skiverne kan indstilles til to forskellige tidszoner.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle mangler. Skive med afslag og pletter.
12 bud
845669 | ||
900678 | ||
845669 (Autobud) | ||
900678 | ||
845669 (Autobud) | ||
900678 | ||
845669 (Autobud) | ||
900678 | ||
845669 | ||
900678 | ||
927786 | ||
900678 |