Öyvind Fahlström (f. Sao Paulo 1928, d. Stockholm 1976)
“Section of World Map- A Puzzle”, 1973. Fra “Reality and Paradoxes Portfolio”. Sign. på bagsiden Öyvind Fahlström, 45/100. Udgivet af Multiples, Inc. New York. Serigrafi/vinyl/metal. 51×81.
Proveniens: Galerie Jerome, København.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021