2416/52
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
Portræt af en siddende ung kvinde med en blomst. Sign. S. Vermehren. Olie på lærred. 47,5×45.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag