Foto endnu ikke klar
888/​590

Scott Campbell (f. Louisiana 1977)

“Smile forever”, 2016. Sign. med titel, datering og katalognummer på plakette fra Scott Campbell Studio på bagsiden . Tatoveret svineskind i ramme af rustfrit stål. 62×46 inkl. ramme.

Udstillet: “Untitled - Group Show”, Galleri Jacob Bjørn, Aarhus, november - december 2016. Proveniens: Galleri Jacob Bjørn, Aarhus. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 24. september 2019

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK