“Kardinal”. Bestik af sølv. Vægt uden dele med stål ca. 3735 g. (106)
Bestående af: 11 middagsknive L. 21 cm, 12 middagsgafler, 11 spiseskeer, 12 frokostknive, 13 frokostgafler, 12 dessertskeer, 12 kagegafler, 12 teskeer, 1 smørkniv, 1 større serveringsspade, 1 mindre serveringsspade, 1 salatske, 1 salatgaffel, 1 lagkagekniv, 1 større serveringsske, 1 mindre serveringsske, 1 oplukker, 1 stegegaffel og 1 sauceske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
21 bud