2426/246
Martaban krukke, sider formstøbt med fire felter hvori fugle og planter i let relief, dækket af klar/brunlig glasur. Kina. 18.-19. årh. H. 35 cm. Diam. ca. 36 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gennemgående revne i side.
Vurdering
Hammerslag
12 bud
999663 (Autobud) | ||
81961 | ||
999663 (Autobud) | ||
81961 | ||
999663 | ||
81961 | ||
999663 | ||
81961 | ||
999663 (Autobud) | ||
81961 | ||
999663 | ||
81961 |