2426/​246

Martaban krukke, sider formstøbt med fire felter hvori fugle og planter i let relief, dækket af klar/brunlig glasur. Kina. 18.-19. årh. H. 35 cm. Diam. ca. 36 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Gennemgående revne i side.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

12 bud

999663 (Autobud) 1.250 DKK
81961 1.250 DKK
999663 (Autobud) 1.200 DKK
81961 1.150 DKK
999663 1.100 DKK
81961 1.050 DKK
999663 1.000 DKK
81961 950 DKK
999663 (Autobud) 900 DKK
81961 850 DKK
999663 800 DKK
81961 750 DKK