12103/41
Dansk design
Bordlampe af messing og messingfarvet metal med justerbar skærm og stamme. 1950'erne. H. ca. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder markante anløbinger, ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag