2446/292
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Parti fra Nordafrika med solnedgang. Sign C. Benjamin Olsen, 1905. Olie på lærred. 26×37.
Behov for rensning. Krakeleringer.
Vurdering