2016/597
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Siddende kvinde. Sign. Kai Nielsen, No. IV, stemplet Nic O Schmidt Bronzestøber samt senere indridset 'JBT'. Patineret bronze. H. 7,5.
Intet at bemærke. Rester af pudsemiddel.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud