1813/517
Dansk snedkermester
To-personers Art Deco sofa af valnødderod og sortlakeret træ, løse hynder i sæde, sider og ryg betrukket med grønt velour. 1930'erne. L. 155.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud