2032/211
Frugtbestik af forgyldt sølv og porcelæn, skafter af porcelæn, dekoreret med blomster i farver og guld. Alle dele graveret med kronet våbenskjold/crest. Variationer i størrelse og design. Knivblade stemplet med engelske lødighedsstempler, London 1810–1811. L. 18,5–23,5 cm. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Næsten alle dele med revner, enkelte med reparation, én kniv med manglende skaft ende-montering.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag