2142/307
Kamingarniture af forgyldt bronze og sort og broget marmor, bestående af et par kandelabre med fire lysarme og et kaminur. Ca. 1900. H. 46. B. 26. D. 15. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag