2132/836
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Topan”. Et par pendler af aluminim. Udført hos Louis Poulsen. H. 17. Diam. 18. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker, malingstænk og mindre buler.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag