2009/14
Fransk Directoire konsol af mahogni, indlagt med lister af messing, plade af hvidbroget marmor, front med skuffe. 18. årh.s slutning. H. 86. B. 81. D. 31.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med revne. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag