2022/658
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition. Tryksign. Jorn 56. Oplag 1800. Litografi i farver. Lysmål 26×40.
Litteratur: Van de Loo nr. 188.
Midterfold. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag