August Schiøtt (f. Helsingør 1823, d. Hellebæk 1895)
Portræt af en pige i hvid kjole med lyserøde bånd, antageligt Fanny von Schultz. Usigneret. Olie på papir monteret på plade. Oval. 21×16.
Mindre afskalninger og krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
866427 |