2439/1774
Dansk snedkermester
Spisebord af mahogni med udtræk og tre tillægsplader med sarg. H. 73. Diam./L. 120./285. (4)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hak. Ujævn falmet.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1164188 | ||
1165174 |