2104/765
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Væghængt vitrine af eg, front med skydelåger bag hvilke hylder. Udført og mærket hos Tranekær Furniture. H. 50. B. 179. D. 32.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Beslag til vægophæng medfølger.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud