2043/118
Julius Petersen (f. Aarhus 1851, d. sst. 1911)
Vinterlandskab med en krage på en gren. Sign. Julius Petersen. Olie på lærred. 25×40,5.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag