2010/126
Ubekendt kunstner, 1930'erne
Siddende, nøgen kvinde. Usigneret. Figur af patineret bronze, monteret på sokkel af marmor. Stemplet Bronze. H. inklusiv sokkel 17. Sokkel L. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage, including a few marks and scratches. Minimale kanthak på marmor.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag