Peter Tom-Petersen (f. Thisted 1861, d. Ærøskøbing 1926)
Gadeparti fra Fåborg. Sign. Tom P. Faaborg 1903. Olie på lærred. 31×44,5.
Retouchering samt enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
894873 |