2131/673
Ernst Zeuthen (f. Kronoberg, Skåne 1880, d. Gentofte 1938)
Skib på havet. Sign. Ernst Zeuthen. Olie på lærred. 68×78.
Mindre ridser i overfladen. Enkelte misfarvninger. Lærred buler let.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag