2041/​48

En samling Lineol figurer bestående af 53 livgardere, garderhus, 10 marinesoldater, Christian X til hest samt tre tyske soldater. Desuden Tobi Toys feltkanon i original æske. 1940–50erne. (69)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer. Mindre revner. Enkelte med løst hoved.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag